Wieczne róże

Co symbolizują wieczne róże w pudełku?

Wieczne róże skomponowane w pudełku stały się powszechnym pomysłem na obdarowanie bliskich nam osób, dlatego też przed wybraniem wiecznej róży warto dowiedzieć się o jej symbolice, ponieważ każdy kolor symbolizuje inne uczucia.

Symbolika wiecznych róż w pudełku

Wieczne róże w pudełku posiadają kilka możliwych interpretacji swojej symboliki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • Trwałość oraz wieczność – Wieczne róże symbolizują wieczność i trwałość w miłości i uczuciach. Przez to, że róże są w stanie przetrwać parę lat, mogą reprezentować stałość uczuć i relacji.
  • Luksus i elegancja – Wieczne róże często prezentowane są w stylowych i szykownych pudełkach co, nadaje im wykwintny charakter.
  • Wyjątkowość – Wieczne róże są rzadkie i nietypowe, ponieważ przechodzą przez specjalny proces konserwacji. Mogą być interpretowane jako wyraz wyjątkowości zarówno osoby, która je otrzymuje, jak i samej relacji.
  • Piękno i estetyka – Wieczne róże są starannie wyselekcjonowane i zachowują swoje piękno przez długi czas, co czyni je wspaniałym elementem dekoracyjnym. Mogą symbolizować piękno, delikatność i estetykę.

Warto jednak zaznaczyć, że symbolika wiecznych róż w pudełkach może być subiektywna i będzie różna w zależności od osoby je otrzymującej oraz okoliczności, w jakich są prezentowane. Dlatego też lepiej kierować się przyjętą symboliką kolorów, aby jak najlepiej dopasować kolor róży do okazji, w jakiej jest wręczana.

Symbolika kolorów wiecznych róż

W kulturze przyjęło się przypisywanie symboliki koloru wiecznej róży, która jest wręczana na daną okazję. Poniżej przedstawię najbardziej powszechne interpretacje symboliki kolorów wiecznych róż.

Kolor czerwony

Dziś, prawie wszędzie na świecie, kolor czerwony jest kojarzony z najgłębszymi uczuciami miłości i namiętnym wyrazem pociągu. Ostatecznie czerwona róża od dawna jest niewątpliwym wyrazem romantyzmu. Nic dziwnego, że większość zakochanych wybiera te kwiaty, aby wyznać swoje uczucia do kogoś wyjątkowego i przypieczętować nierozerwalny związek.

Symbolika: miłość, pasja i tęsknota
Okazja do wręczenia: randka, walentynki

Kolor biały

Historycznie synonimem dla białych róż w zachodniej kulturze jest czystość, niewinność oraz początki, przez co białe róże są dobrym wyborem, aby obdarować nimi młodą parę czy dziecko na chrzcie.

Symbolika: czystość, niewinność
Okazja do wręczenia: wesele, baby shower

Kolor różowy

Różowy kolor wiecznych róż symbolizuje zazwyczaj kobiecość, piękno, słodycz czy elegancję, jednakże istnieje parę odcieni różu, które mają swoją symbolikę i różnią się od pozostałych.

Ciemniejsze kolory różu oznaczają wdzięczność, podziw i uznanie, gdyż nasycony odcień tego koloru symbolizuje głębsze uczucia i bardziej intensywne emocje.

Jasnoróżowe róże reprezentują łaskę, dobroć i szczęście poprzez swoje delikatne i subtelne odcienie. Symbolizują one odczucia pełne miłości, życzliwości i radości.

Symbolika: łaska, piękno, uznanie
Okazja do wręczenia: w podziękowaniu, za osiągnięcia

Kolor złoty

Znaczenie koloru złotego przez wieki zmieniło się diametralnie, w czasach Wiktoriańskich kolor złoty symbolizował zazdrość, pychę czy też zdradę, aktualnie kolor ten symbolizuję optymizm i prawdziwą przyjaźń.

Symbolika: radość, przyjaźń, szczęście
Okazja do wręczenia: ważne wydarzenie w życiu przyjaciela

Kolor czarny

Może być postrzegany jako symbol tajemnicy, mroczności, niezwykłości lub nieosiągalności. Czarna róża może być również używana w kontekście romantycznym, aby wyrazić miłość, która jest trudna do zdobycia lub w pełni niezrozumiana przez innych.

Symbolika: strata, nieosiągalność
Okazja do wręczenia: pogrzeb

Kolor lawendowy

Lawendowy kolor wiecznych róż oznacza oczarowanie i miłość od pierwszego wejrzenia. Najczęściej lawendowe róże wręczane są na początku związków, symbolizując oczarowanie.

Symbolika: oczarowanie
Okazja do wręczenia: pierwsza randka

Kolor niebieski

Niebieska róża uważana jest za coś wyjątkowego i nietypowego. Często jest kojarzona z czymś nadprzyrodzonym lub nieziemskim. Może symbolizować tęsknotę za czymś niedostępnym, niewinność, niewyrażone uczucia lub niewyobrażalne piękno. W niektórych kulturach niebieska róża może również symbolizować tajemnicę i niewiedzę.

Symbolika: tajemnica, niewinność
Okazja do wręczenia: przy ponownym spotkaniu po latach

Symbolika wiecznych róż w pudełku jest często kojarzona z koncepcjami takimi jak wieczna miłość, wieczne piękno i wieczne zaangażowanie. Mogą być wręczane przy specjalnych okazjach, takich jak rocznice, walentynki, urodziny lub jako romantyczny gest wyrażający głębokie i trwałe uczucie do kogoś, lecz wyjątkowymi tworzy je to, że mogą być przez każdą osobę interpretowane inaczej, co pozwala każdemu na wyrażanie uczuć w swój własny sposób.

Zastanawiasz się czym, są wieczne róże? Wejdź w ten artykuł i dowiedz się już teraz: Czym są wieczne róże.

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.